Vivacom е първият телекомуникационен оператор в България, който предлага на своите клиенти Eco Half SIM карти, направени от 100% рециклирана пластмаса и с два пъти по-малки размери от стандартните карти. Тези карти могат да намалят въглеродните емисии с до 18% в сравнение с Half SIM и с до 43% в сравнение със стандартните карти, според производителя. Освен това, с всяка пластика ще бъдат спестени допълнителни 2 грама пластмаса в сравнение с текущите Half SIM, които телекомуникаторът предлага.
Vivacom вече намали пластмасовите отпадъци с 50% и ограничи въглеродните емисии с 30%, след като първи в България въведе Half SIM карти през ноември 2023 г. До момента операторът е предоставил над 380 000 Half SIM карти на своите клиенти.
Целта на проекта
„Eco Half SIM картите са следващата стъпка към по-устойчиво бъдеще. Нашата цел е да интегрираме все повече устойчиви практики и решения в своята дейност, в унисон с дългосрочната стратегия на United Group за въглеродна неутралност. Вярвам, че Vivacom е пример за това, че телекомуникационният сектор може да се развива отговорно и с мисъл за бъдещето на планетата“, сподели Николай Андреев, главен изпълнителен директор на Vivacom.
Eco Half SIM картите вече са достъпни за всички частни и бизнес клиенти. С тях операторът допълнително намалява емисиите при транспорт заради двойно по-малкия обем и спестява място за съхранението им.
Пътят на Vivacom към по-екологично бъдеще
Vivacom за пореден път демонстрира своята ангажираност към околната среда, след като успешно закупи над 25% електроенергия от възобновяеми източници през 2023 г. През миналата година телекомуникаторът модернизира оборудването на своите съоръжения и инвестира в енергийно ефективни мрежи и услуги (напр. FTTH и 5G). Освен това популяризирането на електронното фактуриране от страна на Vivacom доведе до спестяване на 10 тона хартия на месец през 2023 г. В началото на тази година Vivacom стана първият телекомуникатор в страната, който въведе електромобили в оперативната си дейност. Така компанията ефективно намалява въглеродния си отпечатък и продължава да следва пътя към нулеви нетни емисии.
Източник: kaldata.com